ЗАЯВА УНА З ПРИВОДУ СПІЛЬНИХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАНЬ

  Наприкінці жовтня цього року планується проведення спільних російсько-українських військових навчань на Чорному морі. Це вже другі широкомасштабні навчання у цьому році із залученням військ іноземних держав. Практично сьогодні Україна внаслідок дій військового керівництва постійно порушує статус позаблокової найтральної держави. “Потішні” навчання в умовах розвалу Збройних Сил України виглядають як “пир під час чуми”. За оцінками експертів, на ці навчання Україна викинула понад 30 млн. ам. доларів. На навчання, як правило, списується усе, і це чудово розуміють наші генерали, які під виглядом підвищення боєздатності військ вибивають гроші у політичного керівництва.

  Всі задуми військових навчань носять образливі для України сценарії, як то: “Придушення сепаратистів на Кримському півострові”, “Ліквідація наслідків промислових катастроф і аварій”, “Супроводження вантажів з гуманітарною допомогою”. Тобто, учасники спільних навчань вже заздалегідь вважають південь України територією і полігоном, де відпрацьовуються “різні миротворчі операції”. Задум майбутніх навчань такий же. Тільки сепаратистами в Криму росіяни традиційно вважають українців та кримських татар, і з допомогою наших генералів та адміралів будуть навчати своїх солдатів “усмирять сепаратистов в вечно российском Крыму”.

  Вважаючи, що екологічна ситуація у Чорному морі вкрай загострена, є недоцільним проведення бойових стрільб, які плануються в українській частині акваторії.

  Російська окупація Севастополя практично закріпила військову присутність російської армії в Криму. Тепер російською общиною нав’язується ідея “стратегічного партнерства двох флотів”, що фактично означає, - ВМСУ стає придатком ЧФ РФ, на який буде покладено допоміжні функції у випадку широкомасштабного конфлікту на Кавказі і Чорноморському регіоні.

Вважаємо за необхідне:

1. Верховній Раді накласти мораторій на проведення спільних військових навчань.

2. Генеральній прокуратурі порушити кримінальну справу проти ініціаторів проведення спільних навчань.

          м. Київ

21 жовтня 1997 р.