УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ

ЩО МИ ЗРОБИЛИ ЗА 4 РОКИ

Ми маємо повне право заявити, що не даремно 4 роки провели в Парламенті. Ми працювали. Результати нашої праці настільки вагомі, що навряд чи знайдеться інша партія чи парламентська фракція, яка б могла претендувати на таку результативність своєї діяльності на користь нашого народу, нашої держави.

Навіть тоді, коли питання, доленосне для України, здавали всі (не тільки партії, фракції, але і окремі депутати) бо настільки сильний тиск чинився антиукраїнськими силами, що здавалось вже не тільки неможливо, але й надзвичайно небезпечно його захищати, наші депутати не відступали, боролись на всі сторони і часто перемагали.

Так, при вирішенні питання вступу України в Раду Європи тиск і загроза бути знищеним (відкликання депутата, оббріхування, відсутність всякої підтримки і т.д.) були настільки великі, що всі навіть найбільш радикальні патріоти відступили і переконували: ”Тут неможливо вже щось зробити. Тут все вже вирішено. Не лізьте. Все одно нічого не зробите. А вас просто з’їдять. І ви нічого нікому не докажете.” Так, дійсно, там на Заході долю України вже вирішили - бути їй нерівноправним, упослідженим членом Європейської сім’ї - козачком у пана Енгельгарда. Нам була уготована роль асоційованого члена без права рішаючого голосу і без представництва в комітеті міністрів. І лише готовність до самопожертви заради України, мужність і висока фахова підготовка, підкріплена вмінням кулуарної роботи дала змогу вистояти і перемогти - добитись входження України в раду Європи рівноправною, повноцінною державою.

Це перемога наша і лише наша та України і ні одна політична сила в Парламенті не має на неї права.

Мало хто в Парламенті розумів роль і значення Національної гвардії України. Нерозумні (чи розумні, але ворожі?) сили всілякими способами старались знищити Національну гвардію, під різними, навіть абсолютно протилежними гаслами і підставами. Праві ультра-патріоти кричали: “З Вами, п. Ілясевич, все зрозуміло - Ви хочете зберегти гвардію, щоб ліві могли її використати проти патріотів України. Ви для Москви її зберігаєте”. Ліві ж говорили протилежне: “Ярослав Михайлович, нам понятно, что Вы националист и поэтому Вы боретесь за сохранение этой бандеровский гвардии”. Багато місяців тягнулась виснажлива боротьба за гвардію. Вдалося переконати багатьох правих і лівих противників гвардії, що гвардія - це специфічна сила і в такій специфічній ситуації, яка є в Україні дуже скоро гвардія підтвердить свою потрібність.

І це скоро сталося - при тій кризовій ситуації, яка свого часу була штучно створена в Криму, саме гвардія не допустила кровопролиття і зберегла Крим у складі Української держави.

Це також наша і лише наша перемога. Недарма гвардія сказала: “Ви наші єдині ангели-охоронці!”.

Коли ми прийшли в Парламент, то зрозуміли, що наші демократично-патріотично-недолуго-угодовські депутати і місцеві керівники зробили все для того, щоб переконати Уряд в тому, що Україні не треба виробляти свою сірку, бо її дешевше купити (в Росії, Польщі). І ми всі 4 роки ведемо боротьбу за збереження сірчаного виробництва в Україні. Завдяки нашим зусиллям Україна не кинута в сірчану залежність від інших держав. Україна збережена як аграрна держава. Врятовані від знищення гумо-технічна, лакофарбова, хімічна, фармацевтична і інші галузі виробництва. На сьогодні вітчизняне виробництво повністю забезпечує потреби нашої держави.

Ми активно виступили проти знищення патентної служби в Україні.

Робимо все можливе для підтримки прикордонних військ, служби безпеки і збройних сил України, збереження космічної галузі.

Завдяки нашому втручанню земля ще збережена для нашого народу і не віддана іноземцям.

Розуміючи важливість збереження і розвитку біотехнологічної науки і виробництва для нашого народу і держави ми особливу увагу приділяємо цим питанням. Біотехнологічна наука і виробництво не тільки не знищені, але і розвиваються і Україна, втративши статус ядерної держави, ввійде в 3-є тисячоліття біотехнологічною державою і зможе ввійти в світовий клуб розвинутих держав.

Саму активну участь ми приймали в розробці проекту і прийнятті Конституції України. Було внесено 78 пропозицій до проекту. Всі вони були направлені на забезпечення прав українського народу, соціальний захист громадян, укріплення безпеки і оборони нашої держави і створення нормальних умов для взаємодії вищих органів влади, місцевого самоврядування.

Напружена робота, проведена в складі комісії Верховної ради України по виробленню проекту Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”. Вміла кулуарна робота забезпечила прийняття цього надзвичайно важливого закону (недаремно називають його “Малою Конституцією України”) на сесії Верховної Ради і своєчасне його підписання Президентом нашої держави шановним Леонідом Даниловичем Кучмою.

Це ж відноситься і до Законів “Про місцеві державні адміністрації”, “Про Кабінет міністрів”, “Про Раду Національної безпеки”, “ Про соціальний захист інвалідів, ветеранів війни, військовослужбовців і членів їх сімей”.

Особливу увагу ми приділяємо питанням ядерної безпеки. Наш спеціальний помічник консультант народного депутата працює постійно лише у цьому напрямку. Це висококваліфікована людина, відомий у світі ядерник (член Академії Наук України, член Академії Наук США, автор актуальних праць в ядерній галузі).

Наші депутати постійно працюють на забезпечення територіальної цілісності держави, недопущення кровопролиття і конфліктів в окремих регіонах України (Крим, Буковина, Закарпаття).

Успішно вирішені інші важливі питання. Збережена (не розформована) елітна Залізна дивізія, Яворівський полігон не тільки збережений, але й став міжнародним.

Розглянуті тисячі заяв і прохань як окремих людей так і колективів і керівників окремих підприємств громадських і інших організацій. Фракція УНА захистила дрібних підприємців і торгівців від мінфінівського і податкового беспределу.

З виступу народного депутата Ілясевича Я.М. на II з’їзді УНА